Valquer Lietuva mėlynas logo
Search
Close this search box.

Užsisakykite priemonių už 39 EUR ar daugiau ir mes jas pristatysime nemokamai į Omniva paštomatą!

Vasaros sausra plaukuose

Ar kada nors esate basomis kojomis žingsniavę per saulėje sudžiūvusią žolę? Pėdomis jaučiame kokia ji šiurkšti, sausa ir nemaloni prisiliesti. Panašiai įžūliai saulė elgiasi ir su mūsų plaukais. Po truputį keičiantis klimatui ir Lietuvoje apsilankant kaitresnėms vasaroms turime ruoštis atsakingai. Tiesioginiai saulės spinduliai turi nemažą neigiamą poveikį ne tik mūsų odai, bet ir plaukams.

Ko saulės spinduliai pareikalauja iš plaukų?

Dažnu atveju įdedame daug pastangų, jog plaukai atrodytų išpuoselėti, tačiau vasaros sezonas ypatingai kėsinasi į jų sveikatą. Skirtingai nei oda, kuri linkusi regeneruotis, plaukai pažeidimus kaupia. Pirmiausia būtina paminėti, kad mus veikia dviejų tipų UV spinduliai, kurių poveikis plaukams yra skirtingas. UVB spinduliai yra aršesni ir sukelia baltymų struktūros pakitimų plauko paviršiuje, todėl jie pasidaro šiurkštūs. UVA spinduliai yra nuosaikesni, tačiau yra skvarbesni ir gali paveikti net debesuotą dieną, jie pažeidžia plaukuose esantį melaniną taip blukindami jų spalvą. Nuo didelio ir dažno tiesioginių UV spindulių kiekio plaukai gali ne tik sausėti ir blukti, bet pastebima ir daugiau neigiamo poveikio:

 • Plaukų galiukų šakojimasis;
 • Plaukų šiaušimasis, nepaklusnumas;
 • Nusilpę, slenkantys ir retėjantys plaukai;
 • Prarandama plauko spalva;
 • Akivaizdus plauko sausėjimas, vėlimasis;
 • Sumažėjęs elastingumas, blizgesys;

Negalima saulės tik barti, kartu su neigiamu poveikiu pastebima, kad saulėtos dienos pagerina keratino gamybą ir padidina D vitamino koncentraciją, todėl ji gali paskatinti plaukų augimo greitį net iki 10 kartų.

Priemonės išsaugoti gerą plaukų sveikatą

Būdami jūsų draugai paruošėme „pirmosios pagalbos vaistinėlę“, t.y. sąrašą priemonių, kurios ne tik gali užkirsti kelią saulės spindulių plaukams daromai žalai. Vadovaudamiesi šiais patarimais sumažinsite neigiamą poveikį plaukams.

 1. Kepurė ar skrybėlaitė gali būti ne tik puikus jūsų aprangos akcentas, bet ir būtina priemonė jūsų galvos odos bei plaukų apsaugai. Kaip minėta anksčiau, UVA spinduliai jus pasiekti gali ir debesuotą dieną;
 2. Priemonės su apsauginiais filtrais nuo UV. Dažniausiai tai nenuplaunami kondicionieriai;
 3. Drėkinančios kaukės privalu naudoti kartą per savaitę, jog atstatytumėte paveiktus plaukus;
 4. Labiausiai reiktų vengti saulės spindulių 10 – 15 valandomis, kuomet ji yra aktyviausia;
 5. Retesnis plaukų plovimas, leidžiant susidaryti natūraliai riebalinei apsaugai, taip pat gali pagelbėti;
 6. Vitaminas E, jo preparatai aliejaus ar ampulių pavidalu galima įsigyti ir vaistinėse;
 7. Vengti priemonių, kurių sudėtyje yra alkoholio, peroksido, citrusinių vaisių ekstrakto, tai papildomai sausina plaukus;
 8. Kokosų aliejus turi natūralią 8 SPF apsaugą, tačiau įspėjame, kad priemonė netinka storiems, šiurkštiems ir porėtiems plaukams.

Džiaukimės šiltu oru, skaisčia saule žinodami, kaip geriausiai apsisaugoti nuo neigiamų padarinių. Gyvenime veikiausiai svarbiausias saikingumas ir tinkama priežiūra.

Gražių vasaros dienų!

1 komentaras apie “Vasaros sausra plaukuose”

 1. Atgalinis pranešimas: 4 dažytų plaukų spalvos išsaugojimo žingsniai – Valquer.lt

Parašykite komentarą

Pirkinių krepšelis
0
  0
  Krepšelis
  Krepšelyje nėra prekiųGrįžti į parduotuvę
  ×