Valquer Lietuva mėlynas logo
Search
Close this search box.

Užsisakykite priemonių už 39 EUR ar daugiau ir mes jas pristatysime nemokamai į Omniva paštomatą!

Ką plaukai išduoda apie mūsų sveikatą?

Mūsų plaukai gali signalizuoti tam tikrą esamą vidaus ar išorinės organizmo žalą ar vitaminų trūkumą, todėl svarbu mokėti skaityti savo plaukus teisingai. Dažnai tai, ką regėdami susirūpiname būna įvykusių procesų pasekmė, taigi laiku susigriebus, galima nesunkiai atstatyti organizmą bei sugrąžinti puikią plaukų būklę ir grožį.

Plaukai atrodo išsausėję, blyškūs bei skilinėjantys

Priežastys gali būti tiek vidinės tiek išorinės. Vidinės sausų plaukų signalo priežastis gali būti naudingų medžiagų nepakankamumas. Jums gali trūkti mononesočiųjų riebalų ir omega-3 riebalų rūgščių. Šiuos riebalus pasisavinus, jūsų plaukai tampa gyvybingesni, labiau žvilga. Tokiu atveju rekomenduojama valgyti riebios žuvies – lašišos, skumbrės, tuno, vartokite sėklų – ispaninio šalavijo, linų sėmenų, kanapių. Taip pat vartokite riešutų, alyvuogių aliejaus, avokadų, žalios spalvos šviežių daržovių. Verta paminėti, kad išsausėję, skilinėjantys plaukai gali būti sumažėjusios geležies kraujyje ar skydliaukės sutrikimo priežastys. Geležies stygius gali lemti ne tik plaukų slinkimą, bet ir keratino gamybos sutrikimus. Ir žinoma – vanduo, būtinas organizmui bei odos ir plaukų drėkinimui.

Išorinės sausų, blyškių ar skilinėjančių plaukų priežastys gali būti įvairios, viena jų – aktyvios saulės vonios. Vasaros metu mes aktyviai džiaugiamės saule ir ne visada apsaugome savo plaukus nuo jos. Tiesioginiai saulės spinduliai gali lemti plauko blukimą, sausėjimą ir žinoma skilinėjimą. Turėtume paminėti, jog nuo saulės plaukus reiktų saugoti ištisus metus, nes dalis UV spindulių prasiskverbia ir per debesuotą dangų. Vasaros metu ne tik saulė pasiima duoklę, tačiau plaukus gali veikti ir sūrus jūros vanduo bei chloras. Pasitaiko, jog plaukus gali sausinti ir netinkamos plaukų priežiūros priemonės, būtina produktus atidžiai pasirinkti. Negalime nepaminėti, jog visi karščiu formuojantys prietaisai taip pat prisideda prie plauko sausėjimo. 

Smarkiai slenkantys plaukai

Įvairūs šaltiniai nurodo skirtingus natūralaus paros plaukų slinkimo kiekius, dažniausiai tai būna apie 80-150 plaukų per parą. Tačiau suprantama, kad suskaičiuoti yra neįmanoma. Pastebime tik vizualiai pilnesnius plaukų šepečius, aptinkame daugiau plaukų mašinoje, namie, lovoje ar maudantis po dušu. Viena iš priežasčių, lemiančios intensyvesnį slinkimą gali būti baltimų stygius. Taip nutinka laikantis dietos ar vartojant mažai baltymų su maistu. Neretai gausesnį slinkimą lemia lėtinis stresas ar sutrikus skydliaukės veikla, geležies kraujyje trūkumas. Plaukai gali slinkti nuo vartojamų vaistų kaip, pavyzdžiui, kontraceptikai. Taigi, siūloma vartoti daugiau mėsos, lapinių ir ankštinių daržovių, riešutų ir uogų. Plaukai gali slinkti porą mėnesių ir turėtų sugrįžti į normalią slinkimo fazę. Jei taip nenutiktų, kreipkitės į gydytoją, galite įsigyti ir kokybiškų maisto papildų plaukams. Pastebime, kad kai kuriais atvejais gali būti ir tiesiog natūrali plaukų slinkimo fazė kaip pastebime keičiantis metų laikams arba pavyzdžiui po nėštumo.

Priešlaikinis žilimas

Tai dar viena lėtinio streso pasekmė. Tenka sutikti žmonių, kuriems diagnozuojamos stiprios ligos arba jie patiria artimojo netektį ir tarsi per naktį pražyla. Stresas žaloja mūsų ląsteles, todėl folikulai gamina vis mažiau spalvos pigmento. Kai kuriais atvejais tai nėra negrįžtama, išgyvenus sunkesnį tarpsnį plaukai gali dalinai atgauti buvusią spalvą. Taigi, šiuo atveju vienintelis kelias yra malšinti stresą, užsiimti mėgstama veikla, pasikruti teigiamomis emocijomis. Kitu atveju reiktų pasidomėti, kada pradėjo žilti jūsų tėvai, ankstyvas žilimas gali būti ir genetinis požymis.

Įdomus faktas, jog rūkymas gali paspartinti žilimo procesą. Nuo rūkymo oda netenka deguonies, gali padaugėti laisvųjų radikalų (tai toksiški deguonies subproduktai, kurie gali padaryti akivaizdžią žalą gyvoms ląstelėms).


Pleiskanos

Pleiskanų priežasčių gali būti įvairių – sausas oras, brendimas, netinkamos priežiūros priemonės, nuovargis, dieta, kuri apriboja angliavandenius, riebalus ir stresas. Dažnai svarbiausia pasirinkti tinkamas plaukų priežiūros priemones, tačiau jei pleiskanos yra gausios ir vystosi į seborėjinį dermatitą, būtina kreiptis pas dermatologą. Seborėjinis dermatitas – tai lėtinis uždegimas, dėl kurio ant skalpo odos atsiranda pleiskanojančių lopų (dažniausiai tose vietose, kur padidėjęs riebalų išsiskyrimas). Atsisluoksniavusi oda ilgainiui pakimba ant plaukų – ją mes ir vadiname pleiskanomis.

Niežėjimas

Niežėjimas gali  būti jaučiamas nuo plaukų priežiūros priemonių likučių (Dažnai alergizuoti gali kvapiosios medžiagos ar drėkinanti medžiaga, vadinama propilenglikoliu) arba grybelinės infekcijos, taip pat tai gali  būti anksčiau minėto seborėjinio dermatito priežastis arba žvynelinė. Pabandykite dar kartą išsiplauti galvą pašalinant galimai likusius kosmetikos likučius, jei niežulys kartojasi, reiktų kreiptis pas dermatologą. Įdomu tai, kad niežulį gali lemti ir cinko trūkumas. Cinko galima gauti į racioną įtraukti grybų, jautienos, vėžiagyvių, sezamo sėklų, jūros dumblių.

Parašykite komentarą

Pirkinių krepšelis
0
    0
    Krepšelis
    Krepšelyje nėra prekiųGrįžti į parduotuvę
    ×