Valquer Lietuva mėlynas logo
Search
Close this search box.

Užsisakykite priemonių už 39 EUR ar daugiau ir mes jas pristatysime nemokamai į Omniva paštomatą!

Meistriškumas prieš plaukų skilinėjimą

Visi kažkada esame pastebėję, jog kartais tik kokybiškų priežiūros priemonių puoselėti plaukams yra tikrai negana. Į skilinėjančių plaukų problemą tenka žiūrėti kompleksiškai ir mesti visas pajėgas kovai vardan žvilgančių, gyvybingų ir sveikų plaukų. Laimei, mes pasirūpinome, jog visą svarbiausią informaciją rastumėte vienoje vietoje ir pasirinktumėte veiksmingiausią kelią į tikslą.

Ką plaukų skilinėjimo tipas pasako apie mūsų įpročius?

Yra trys pagrindiniai plaukų skilinėjimo tipai, kurie iškalbingai byloja apie tam tikrus mūsų įpročius – mitybą, neteisingas ar nenaudojamas priežiūros priemones, plaukų rutiną ir kita. Toliau trumpai apie juos:

 • Y formos išsišakojimas yra labiausiai paplitęs. Tai byloja, jog reguliariai nekerpame plaukų, galimai nepakankamai dažnai naudojame plaukų aliejus ar maitinančias kaukes.
 • Žvakės (arba kitaip kūgio) formos išsišakojimas praneša apie išorinio plauko sluoksnio praradimą ir nors skilimas dar neprasidėjo, labai tikėtina, kad netrukus tai įvyks, jei plaukas nebus pakirptas. Užkirsti tam kelią ateityje reiktų naudoti plaukų aliejus bei vengti chloruoto vandens.
 • Plunksnos formos išsišakojimas parodo, kad buvo atlikti daugybiniai pažeidimai, kurie silpnino plauką ir lėmė plaukų it šiaudų išvaizdą. Dažnai tai nutinka dažytiems ir šviesintiems plaukams, taip pat aktyviai naudojantiems plaukų džiovintuvą, tiesintuvą ir kitas karščiu formuojančias priemones. Rekomenduojama pirmiausia mažiau kaitinti plaukus įrenginiais arba naudoti papildomas apsaugos priemones.

Tačiau ne tik įvardintos priežastys gali lemti plaukų būklės suprastėjimą. Būtina apžvelgti ir daugiau, galbūt ne tokių akivaizdžių, priežasčių.

Įpročiai po plaukų plovimo

Po plaukų plovimo būtina vadovautis keliais patarimais. Pirmiausia plaukai turi būti švelniai iššukuojami šukomis, kurių dantukai yra plačiai išsidėstę, tam, kad be pažeidimų išnarpliotume plovimo metu susipynusius plaukus. Sekantis žingsnis – džiovinimas rankšluosčiu. Čia būtina paminėti kelis dalykus. Pirmiausia, plaukų negalima trinti su rankšluosčiu, taip plaukai gali būti pažeidžiami, šiauštis, pūstis ir paspartinamas galiukų šakojimąsi. Šlapi plaukai yra labiau pažeidžiami nei sausi plaukai. Antra, svarbu, jog plaukai nebūtų džiovinami tik su rankšluosčiu, t.y. pirminei drėgmei sugerti plaukai apsupami rankšluosčiu, o vėliau geriausia leisti jiems džiūti natūraliai.

Plaukų šukavimas ir formavimas

Amerikos dermatologų akademija pateikė įžvalgą, jog per dažnas plaukų šukavimas gali turėti neigiamą poveikį plaukams. Per dažnas šukavimas gali lemti plaukų pažeidimus ir skilinėjimą. Galbūt šukavimas šiek tiek stimuliuoja galvos odą ir taip prisideda prie plaukų augimo, tačiau kaip žinoma, kas per daug, tas gali būti nesveika.

Turime pastebėti, kad per tvirtos šukuosenos, kuriomis siekiama įtempti plaukus, gali būti žalingos. Tokios šukuosenos lemia plauko pažeidimą, lūžinėjimą, ilgainiui ir galiukų skilinėjimą.

Drėkinimas ir maitinimas

Tinkamų plaukų priežiūros priemonių parinkimas ir jų teisingas naudojimas užtikrina papildančią plaukų sveikatos rutiną. Būtina kartą per savaitę naudoti plaukų kaukę, kondicionierių kiekvieno plovimo metu, taip pat patartina po plovimo tepti plaukus aliejumi, kuris taip pat užkertą kelią skilinėjimui.

Mityba

Didžiulis priemonių arsenalas nebus naudingas, jei plauko nepuoselėsime iš vidaus. Todėl labai svarbu tinkamai maitintis, jei laikotės dietos, ji turi būti subalansuota tam, kad organizmas gautų visų medžiagų. Rekomenduojama rinktis maistą, kuriame gausu omega-3, baltymų, vitamino D, geležies, cinko.

Tikriausiai nereikia nei minėti, koks svarbus organizmui, odai ir plaukams yra vanduo. Remiantis savo kūno svoriu, reiktų paskaičiuoti ir išgerti tiek vandens per dieną, kiek rekomenduojama. Tai gali akivaizdžiai pagerinti jūsų plaukų būklę.

Aplinka

Apie tai jau kalbėjome prieš tai buvusiuose naujienlaiškiuose. Labai svarbu plaukus saugoti nuo UV spindulių, chloro, sūraus jūros vandens. Tam naudokite priemones su SPF ir kitais filtras. Taip pat esant labai šiltam ar šaltam orui būtinas tinkamas plaukų drėkinimas, nes ekstremalus oras turi įtakos plaukų būklei. Tiek šiltu, tiek šaltu metų laiku rekomenduojama naudoti galvos apdangalus.

Plaukų higiena

Reguliarus plaukų kirpimas yra svarbi plaukų higienos dalis. Taip mes ne tik suteikiame plaukams gaivumo, naujumo, bet ir pašaliname galbūt jau skilinėti pasiruošusius plaukus. Taip ir estetiškai gražiau atrodome ir apsaugome savo galiukus nuo ilgainiui matomo išsišakojimo. 

Plaukų priežiūra miego metu

Ne, šiuo atveju nekalbėsime apie naktines palukų kaukes, tai ir taip akivaizdžiai aišku. Tačiau norime paminėti, jog audinio pagalvė gali arba prisidėti prie geros plaukų būklės arba ją prastinti. Rekomenduojama miegoti ant šilkiniu audiniu įvilktų pagalvių. Nesant tokiai galimybei, būtina rinktis satino pagalvių užvalkalus. 

Tikimės išsakytos įžvalgos buvo naudingos. Atsižvelgiant į savo esamą plaukų priežiūros rutiną, galėsite ją papildyti ar pakoreguoti.

Parašykite komentarą

Pirkinių krepšelis
0
  0
  Krepšelis
  Krepšelyje nėra prekiųGrįžti į parduotuvę
  ×