Vasaros metu esame apsiginklavę saugodami savo plaukus nuo saulės. Tačiau ar esame tinkamai pasiruošę apsaugoti juos nuo žiemos iššūkių? Pabuvę šaltame ore patenkame į šiltą patalpų orą, toks temperatūrų kontrastas turi įtakos plaukų gyvybingumui ir būklei. Todėl šaltuoju periodu turėtume plaukais pasirūpinti tiek pat, kiek ir savo veido oda. Dalinamės patarimais, kurie padės efektyviai kovoti su žiemos pokštais.
Plaukų plovimo dažnumas
Kuomet plauname plaukus, galvos trikimas sumažina plaukų apsauginį sluoksnį, taip jie tampa pažeidžiamesni temperatūrų pokyčiams, praranda gyvybingumą ir turi įtakos galiukų lūžinėjimui. Rekomenduojama žiemos metu plaukus plauti ne daugiau nei 2-3 kartus per savaitę.
Kondicionierius svarba
Labai svarbu į savo plaukų ritualus įtraukti kondicionieriaus naudojimą. Žiemos metu labai svarbu, kad priemonė būtų giliai maitinanti ir atkurianti plauką. Galima kondicionierių naudoti tik ant plaukų galiukų, šiek tiek palaikius jį išskalauti vėsiu vandeniu.
Vandens temperatūra
Kuomet parskubame namo iš šalto oro, norisi mėgautis karštomis vandens srovėmis, tačiau galvos plovimui tai yra labai prastas pasirinkimas. Geriausia yra prausti plaukus po drungnu vandeniu, esant per šiltam vandeniui gali būti pašalinami riebalai, kurie reikalingi plauko maitinimui. Šaltas vanduo neišplauna iš plauko naudingų, maistingų medžiagų, neišplauna kondicionieriaus poveikio.
Kaukės – būtinybė
Kaukė plaukams turėtų būti naudojama bent kartą per savaitę, esant pažeistiems plaukams, tai daryti reiktų dar dažniau, iki 2-3 kartus per savaitę. Šildymas lemia, kad sausėja tiek mūsų plaukai, tiek kūno oda, kuriam pasipriešinti padės tik reguliarus kaukių naudojimas.
Kepurė – puikus aksesuaras ir pagalbininkas
Kepurė pridengdama plaukus gali juos apsaugoti nuo tiesioginio šalčio poveikio ir tai yra pirminis apsauginis sluoksnis prieš žiemos šalčių klastą. Kita vieta, kurioje plaukai yra sauso oro gniaužtuose yra ilgi skrydžiai, kuomet oras lėktuve yra nepaprastai sausas – gera mintis būtų aplink plaukus aprišti šilkinį šaliką ir taip juos apsaugoti.
Mityba turi savo pėdsaką
Žiemos metu turime susirūpinti ir vartojamu maistu. Jame turi būti gausu natūraliųjų riebalų, mineralų ir vitaminų. Svarbiausi yra C, A ir E vitaminai, bet taip pat svarbu gauti geležies ir seleno, kurių galima rasti vaisiuose ir daržovėse, žuvyje, riešutuose ir pilno grūdo produktuose. Tinkama mityba ir savęs priežiūra padės ne tik pasirūpinti plauko būkle, bet ir apsaugos nuo galimų ligų.