Ką turi žinoti kiekviena garbanė? Šiame straipsnyje pateiksime svarbiausius garbanotų plaukų priežiūros rutinos žingsnius ir triukus, kurie padės puoselėti banguotus plaukus ir užtikrins tvarkingą šukuoseną.
Pagrindinės garbanotų plaukų tiesos
Pati svarbiausia garbanotų plaukų taisyklė yra drėkinimas, drėkinimas, drėkinimas. Tokio tipo plaukams jo niekada nebus per daug, tačiau kartu tik drėkinti nepakanka. Dalinamės keletą svarbių rutinos žingsnių.
- Garbanas plauti rečiau. Garbanotų ir banguotų plaukų nereikėtų plauti kasdien, rekomenduojama kas 2-3 dienas. Dažnas plovimas plaukus sausina. Žinoma, svarbu pasirinkti tinkamą, būtent šiam plaukų tipui skirtą šampūną, jokiu būdu nenaudoti priemonių, kurios tinkamos visiems plaukų tipams.
- Priežiūros priemonės. Svarbu rinktis priemones, kurios skirtos būtent garbanotiems plaukams arba bent jau sausiems plaukams, vėl primename, koks svarbus yra drėkinimas. Taip pat plaukai atrodys daug gaiviau, mažiau pūsis ir gražiai susiformuos, jei po plovimo naudosite nenuplaunamą kondicionierių.
- Ingredientai. Garbanotų plaukų savininkėms reiktų atkreipti dėmesį ar naudojamose priemonėse nėra tokių ingredientų taip alkoholis ir sulfatai. Jie sausina plauką.
- Šlapių plaukų priežiūra. Šlapius plaukus reikia prižiūrėti labai atsargiai, jie lengvai pažeidžiami. Plaukus iššukuoti geriausia būtų prieš plovimą. Po plovimo šukuoti tik drėgnus plaukus, naudoti nebent medines šukas, kurios yra retu dantukų išsidėstymu. Šukuoti paskirsčius į sruogas.
- Plaukų džiovinimas. Karštis yra garbanų priešas, nes taip ištraukiama jų drėgmė, todėl patartina leisti jiems natūraliai išdžiūti. Jei tokios galimybės nėra, tuomet džiovinti kuo vėsesniu oru.
- Formavimas. Siūloma formavimo priemones dėti ant išplautų ir šiek tiek nusausintų plaukų ir tuomet džiovinti. Nedėkite formavimo priemonių ant pradžiūvusių plaukų, nes sausi plaukai nesugeba pasisavinti priemonės pakankamai, todėl galite gauti pasipūtusių plaukų efektą. Nepiktnaudžiaukite laku, jis sausina plauką.
- Miegas. Miegoti siūloma ant satino arba šilko medžiagos pagalvių, medvilninės pagalvės ištraukia iš plaukų ir odos drėgmę.
- Mityba. Kaip ir visuomet primename, jog svarbi subalansuota mityba, pakankamas cinko, geležies, vitamino C, D ir biotino kiekis organizme. Nepamirškite išgerti ir pakankamai vandens. Kokio kiekio vandens reikia? Sakoma, kad 10 kūno kilogramų turi tekti 0,33l vandens, taigi 60 kg sveriančiajam reikėtų išgerti 2 litrus vandens kasdien.
Keletas magiškų triukų garbanotiems plaukams
Pasidalinsime keletu triukų, kurie retai įvardijami, tačiau turi teigiamos įtakos plaukų priežiūroje.
- Vandentiekio vanduo gali palikti sausumo pojūtį, rekomenduojama plaukus plauti geriamuoju ar virintu vandeniu arba dar šį vandenį paminkštinus soda. Taip plaukai tampa švelnesni ir paslankesni. Jei nėra galimybės to padaryti, bent pasistenkite perskalauti plovimo pabaigoje.
- Dar prieš plovimą ištepkite sudrėkintus plaukus kauke ar drėkinančiu aliejumi, taip papildomai suteiksite plaukams drėkinimo. Nuostabu, jei pavyktų plaukus apgaubti kepurėle ir apsukti rankšluosčiu, taip suteikiant šilumos ir padidinant priemonių įsiskverbimą. Priemones prieš plovimą reikia palaikyti 20-30 min.
- Baigiant plovimą skalaukite plaukus su vėsesniu vandeniu. Taip išvengsite spartesnio sebumo išsiskyrimo (plaukų riebalavimosi) ir sumažinsite nepageidautino plaukų pūtimosi.
Gražūs plaukai yra išskirtinė jūsų vizitinė kortelė ir dailiausias aksesuaras, na, nepaisant šypsenos. Ji yra geros jūsų ir aplinkinių dienos garantas!