Plaukų kondicionierių naudoti būtina, taip girdime kartojant, tačiau kokia iš tiesų jo teikiama nauda? Plaukų priežiūros rutinoje tai užima vos kelias papildomas minutes, tad kokio poveikio iš šios priemonės galime tikėtis?
Kokia kondicionieriaus nauda?
Kondicionieriai gali būti drėkinantys, atstatantys, apsaugantys nuo karščio, dažytiems ar garbanotiems plaukams. Kondicionieriaus pagrindinė funkcija yra drėkinti ir atkurti plaukus, taip jie tampa minkštesni, švelnesni. Jis sumažina sąveiką tarp jūsų plaukų ir taip palengvina jų iššūkavimą po plovimo. Kondicionierius glotnina plauko paviršių, todėl paprasčiau formuoti plaukus, jie labiau spindi.
Kokia taisyklinga kondicionieriaus naudojimo eiga?
- Išplauti plaukus šampūnu.
- Jei yra galimybė, šiek tiek nusausinti prieš dedant priemonę.
- Naudoti instrukcijose nurodytą produkto kiekį.
- Kondicionieriaus nedėti ant galvos odos. Produkto paskirstymą pradėti nuo plaukų šaknų.
- Produkto paskirstymui naudoti šukas plačiai išdėstytais dantukais arba savo pirštus.
- Kondicionierių palaikyti 1-3 minutes, priklausomai nuo instrukcijos.
- Visiškai išplauti, nepalikti produkto plaukuose.
Kiek kondicionieriaus naudoti?
Pirmiausia pasitikrinkite instrukciją, skirtingi gamintojai nurodo skirtingą kiekį, priklausomai nuo prekės sudėties. Kondicionierius turi būti paskirstomas plauko ilgiu, jo nereikia tepti ant galvos odos ar pernelyg arti jos, rekomenduojama prekę tepti iki smakro linijos.
- Jei jūsų plaukai trumpi (žemiau pečių linijos), rekomenduojamas kondicionieriaus kiekis būtų vienos mėlynės uogos dydžio.
- Jei plaukai yra pečių ilgio, tuomet rekomenduojamas kondicionieriaus kiekis būtų dviejų mėlynių dydžio.
- Ilgiems plaukams rekomenduojamas kondicionieriaus kiekis būtų trijų mėlynių dydžio.
Nuplaunami kondicionieriai
Tai dažniausia kondicionierių rūšis. Jie naudojami ant šlapių, šampūnu išplautų plaukų. Laikomi kelias minutes ir išskalaujami. Tikslas – tampa lengviau valdomi, švelnesni, gali apsaugoti nuo šilumos džiovinant ar formuojant.
Gilaus veikimo kondicionieriai
Šis tipas dažniausiai naudojamas sausiems ir pažeistiems plaukams atstatyti. Aliejai, sviestai ir kitos drėkinančios medžiagos padeda atkurti plauką. Gilaus veikimo kondicionieriai naudojami panašiai kaip plaukų kaukės, yra paliekami apie 30 minučių ir paskui kruopščiai išplaunami. Tikslas – sudrėkinti sausus plaukus. Nebent jūsų plaukas yra greitai susiriebaluojantis, tada ši kaukė gali apsunkinti plauką ir duoti sulipusių plaukų efektą.
Nenuplaunami kondicionieriai
Tokios priemonės tarsi apsauginis plauko sluoksnis. Nenuplaunami kondicionieriai dedami ant išplautų, šlapių plaukų. Jie nenusveria plauko, nes yra lengvi ir išlaiko juos minkštus bei padeda palengvinti iššūkavimą. Tikslas – drėkinti plaukus ir apsaugoti nuo aplinkos agresorių.
Keletas naudingų įžvalgų:
- Geriausias efektas bus pasiekiamas, jei priemonę dėsite ant nusausintų plaukų. Jokiu būdu netrinti, šlapias plaukas yra pažeidžiamas.
- Akivaizdi nauda, jei sudėtyje yra baltymai. Jie užpildo plauko kamieno ląsteles, giliai įsiskverbia. Svarbu žinoti, jog dažnas ir per didelės koncentracijos kondicionieriaus, turinčio baltymų, naudojimas gali lemti plaukų sausėjimą. Norint to išvengti svarbu plaukams leisti pailsėti ir kiekvieną kartą plaunant plaukus nenaudoti kondicionieriaus, savyje turinčio baltymų.
- Kondicionierių reikėtų rinktis pagal plaukų tipą. Ploniems plaukams rekomenduojama rinktis lengvos konsistencijos kondicionierių, labai sausiems ir pažeistiems plaukams – intensyviai maitinantį ir atstatomąjį.
- Kuo skiriasi nuo kaukės? Kondicionierius yra lengvesnės tekstūros ir gali būti naudojamas kiekvieno plovimo metu, tuo tarpu kaukė 1-2 kartus per savaitę.
- Purškiami kondicionieriai labiau rekomenduojami ploniems ir tiesiems plaukams.