Agresyvus dažymo būdas, per stipri emulsija. Per staigus plauko šviesinimas. Paprastai pasiekti šviesesnius plaukus reiktų palaipsniui. Jei iš juodaplaukės tapote blondine vos per kelis dažymus, tikėtina, kad plauko struktūra bus smarkiai pažeista.
Netinkama priežiūra. Būtina pasirinkti tinkamas priemones pagal plauko tipą. Naudoti dažytiems plaukams skirtus šampūnus, drėkinti plauką ir naudoti aliejus – būtina.
Drėgmės stygius. Plaukus šviesinanti procedūra juos labai sausina. Būtina naudoti drėkinančias priemones, aliejiniai kompleksai – ypač veiksmingi.
Kokių priemonių imtis, jei plaukai jau pažeisti?
1. Išsirinkti kvalifikuotą kirpėją
Nuo tamsiaplaukės tapti šviesiaplauke būtina pasirinkti tinkamą meistrą, kuris yra baigęs koloristikos mokslą, yra puikiai išmanantis šviesinimo etapus ir prie rezultato žingsniuoja palengva ir profesionaliai.
2. Nesugalvokite savarankiškai šviesinti plaukų namuose
Dažnas klientas mano, kad tai labai paprastas procesas ir jį be jokių išlaidų atliks namuose pats. Deja, nuvilsime. Tai tikrai nepaprasta padaryti pačiam. Kirpėjai- koloristai ilgai mokosi koloristikos mokslo, lanko seminarus ir daug dirba, kad įvaldytų šį ,,meną”. Pasitikėkite ne savimi ir savo patirtimi, o ateikite pas kvalifikuotą specialistą, kuris padės ir įgyvendins Jūsų svajones.
3. Šviesinant būtina apsauga
Šviesinimas smarkiai paveikia plauką, tačiau tam prevenciškai sukurta ne viena apsaugos priemonė, kad pažeidimai būtų minimalūs. Įsitikinkite, kad kirpėjas naudoja priemones, kurios saugos plaukus šviesinimo metu!
4. Neplauti galvos per dažnai
Balintas plaukas nuo šaknų yra pasausinamas, todėl plauti galvą natūraliai reikės rečiau. Taip pat dažnai plaunamas, plaukas ima blukti. Norint išsaugoti spalvą svarbu tiek suretinti plaukų plovimą, tiek naudoti šviesintiems plaukams skirtas priemones.
5. Nešukuokite šlapių plaukų
Šis patarimas galioja visų spalvų plaukams, bet šviesiklių paveiktam plaukui, tai išskirtinai svarbu, nes jis yra labiausiai pažeistas. Šlapius plaukus yra lengviau pažeisti, nei sausus. Apsaugant nuo papildomo lūžinėjimo, patariame šukuoti sausus, jau išdžiovintus plaukus. Bus tik geriau, jeigu naudosite apsaugą nuo karščio ir glotninančią priemonę, padedančią šukuoti plauką ir stabdančią plaukų vėlimąsi.
6. Būtina apsaugoti plaukus vasarą
Labai svarbus patarimas. Keliaujant į šiltus kraštus ar atkeliavus vasaros periodui svarbu, kad plaukai nebūtų alinami saulės ir vandens. Plaukas yra baltymas, o šviečiant kaitriai saulei ir papildomai veikiant druskingam vandeniui, plaukas tiesiogiai kepa, kaip kiaušinio baltymas ant keptuvės. Geriausiai apsaugo kepuraitės ar skrybėlės. Taip pat yra tepamos ir purškiamos priemonės, apsaugančios nuo UV spindulių.
7. Stenkitės vengti karštų formavimo prietaisų
Tapus blondine, plaukus turite saugoti nuo stipraus karščio poveikio. Todėl kiek įmanoma rečiau formuokite su garbanojimo žnyplėmis ar tiesintuvu. Nepamirškite apsaugos nuo karščio!